Artis is altijd mooi. Het is niet alleen mooi om naar dieren te (kunnen) kijken. De tuin zelf is prachtig. Heel mooi aangeplant, altijd wel wat in bloei, heel goed verzorgd. Als je geen dier zou bekijken is het nog steeds een erg mooi park.
Kleurrijk is Artis:
En om nu even een overgangetje te maken naar de dieren:
De vogel die je hier ziet, dat is de Gewone Jaarvogel. Ik had er natuurlijk nog nooit van gehoord, ik ben pas de laatste paar jaar geïnteresseerd geraakt in vogels. Beter laat dan nooit natuurlijk.
Maar goed, die Jaarvogel dus. Dit is het mannetje. Het vrouwtje was een tijdje achter de schermen, om goed te kunnen herstellen van...
een staaroperatie.
Daar ben ik dan echt van onder de indruk. Een staaroperatie bij zo'n vogel. Ongelooflijk.
Deze vogels bevinden zich trouwens in een ruimte waar je als bezoeker gewoon in kan, ik bedoel er zit geen hek tussen bezoekers en vogels. Mooi en ook hier zeer fraaie beplanting.
En als bezoeker kun je heel dichtbij komen. Als de vogels, zoals deze Incastern dat toestaan natuurlijk...
Mooie foto's. Ik ben zover ik mij herinner ooit 1x in Artis geweest toen ik een jaar of 6, 7 was. We woonden er toen vrij dichtbij. Ik herinner me alleen olifanten die op een troosteloze betonnen vloer stonden en met hun slurf stonden te zwaaien. Leuk om met jou mee te kijken hoe het er nu uitziet. Gelukkig hebben de dieren tegenwoordig betere, mooiere verblijven.
BeantwoordenVerwijderenHet is altijd genieten in Artis en inderdaad, zoals je zegt, niet alleen van de dieren.
BeantwoordenVerwijderenWat een prachtig groen leefverblijf voor de vogels. En plant en dier lijken erg op elkaar.
BeantwoordenVerwijderenTegenwoordig zijn de dierentuinen inderdaad veel beter op de dieren gericht dan vroeger. Nu heeft ieder dier een aangepast verblijf en is er veel groen.
BeantwoordenVerwijderenWat heb je dat grappig bij elkaar gezet, flora en fauna!
BeantwoordenVerwijderenIk kan me van heel vroeger nog herinneren dat in die vogelruimte de kolibries heen en weer vlogen. Beplanting was toen meer aan twee kanten met een breed pad ertussen. Ik denk dat ik de ruimte toen mooier vond, al loop je er nu meer doorheen, dat is dan ook wel weer mooi.
BeantwoordenVerwijderenHa Bertiebo, echt een mooie reclame voor Artis!
BeantwoordenVerwijderenDie kleuren zijn geweldig...
Groetjes van Marlou
Ik vraag me nu af, hoe ontdekt men dat een vogel staar heeft, knap hoor !
BeantwoordenVerwijderenmogge Bertiebo
BeantwoordenVerwijderenja het is heel goed toeven in het Apenhuis , mag er heel graag zijn
wat je zegt Artis is een schitterende tuin
geniet de dag
It's amazing how Artis blends the wonder of wildlife with such thoughtfully tended gardens
BeantwoordenVerwijderenOver “neuzen de zelfde kant op” gesproken. de bekende oogarts dr. de Faber uit het Oogziekenhuis Rotterdam had als specialiteit, behalve de Oudejaarsavonden, staaroperaties uitvoeren bij vogels en jij aanschouwde het resultaat!
BeantwoordenVerwijderenStaar bij vogels, daar heb ik nog nooit van gehoord, maar wat goed dat ze ook daar wat aan kunnen doen. Mooi die strelizia´s, bij ons is de laatste net uitgebloeid.
BeantwoordenVerwijderenWat interessant allemaal weer. Al jaren niet in Artis geweest. Ooit met een museumnacht bij het aquarium en sterren nog wat geweest.
BeantwoordenVerwijderen