Voor déze tentoonstelling in het Stedelijk Museum Alkmaar ben ik niet te laat, zoals voor die van gisteren.
'Verlangen naar Egmond', is de titel en daar heb ik zelf ook nog wel eens last van, dat ik verlang naar Egmond.
Dit is een schilderij van Jan Abrahamsz. van Beerstraten. Uit 1655. Gezicht op het strand van Egmond. En ik zal eerlijk zeggen dat ik er naar alle waarschijnlijkheid zo aan voorbij gelopen zou zijn. Maar ik las per ongeluk het bijschrift en toen vond ik het ineens heel erg leuk. Vissersboten die op het strand staan, een mand met vis die het strand op wordt getild, vrouwen die aan het handelen zijn en dan ineens een moeder die met haar kind aan het spelen is.
Ja en dat er dan in de volgende zaal een paar werken van Melchers en Hitchkok hangen die ook Moeder en Kind uitbeelden, dat maakt het extra leuk. In mijn ogen dan hè.
Of eigenlijk naar het strand aldaar. Dat was dus een goede reden om deze tentoonstelling te bezoeken.
Gari Melchers en George Hitchcock, kunstenaars.
Amerikáánse kunstenaars waren het en zij vestigden zich voor langere tijd in Egmond.
Dat trok weer een heleboel andere kunstenaars aan en zo ontstond een soort kunstenaarskolonie.
Hitchcock en Melchers, schilders van licht en kleur. Erg aantrekkelijk.
Een groot deel van de expositie is dan ook aan deze kunstenaars gewijd.
Als je binnenkomt is er eerst een zaal waar nog oudere schilderijen en tekeningen te zien zijn. Te beleven zou je ook kunnen zeggen.
Ik heb er eentje uitgepikt, gewoon omdat ik het zo leuk vind. Het is een verháál:
Ja en dat er dan in de volgende zaal een paar werken van Melchers en Hitchkok hangen die ook Moeder en Kind uitbeelden, dat maakt het extra leuk. In mijn ogen dan hè.
George Hitchcock: Dutch Mother and Two Children. Ca. 1885
Gari Melchers: Mother and Child with Orange
Oké vooruit dan, die van de tentoonstellingsposter nog even in volle glorie. En als je het nog niet had begrepen, de tentoonstelling is niet groot, maar wel erg de moeite waard.
Ik ben me er van bewust dat ik makkelijk praten heb hoor, ik kon er op de fiets naar toe.
George Hitchkock: the Wayfarers. Ca 1890
6 opmerkingen:
Beautiful paintings. And, oh, I miss the ocean, too...
Nooit gehoord van die schilders,maar dat gemis is nu over
Leuke schilderijen!
Huiselijke tafereeltjes kunnen mij ook altijd bekoren.
Mooie schilderijen, leuk om details uit te lichten zoals van het eerste schilderij.
mogge Bertiebo
als ik in Egmond aan Zee kom , is dat te voet vanaf Castricum
en dan buiten het seizoen :)
mooie schilderijen zekers
geniet de dag
Een reactie posten