Toen ik laatst blogde over een mooie muurschildering op de muur van een café in IJzendijke (Z.Vl.), reageerde mijn stadgenoot en medeblogger Angélique als volgt:
Dat is zeker een mooie Mural. Zoiets vind je hier ook in de Rooie Kip, maar dan van Hoorn natuurlijk'.
Ha, daar was de Rooie Kip weer eens, Restaurant Brasserie De Rooie Kip. Ik was er nog nooit geweest, hoewel ik al eerder op de zaak (niet op de mural) attent was gemaakt. Het was er gewoon nog nooit van gekomen.
Enfin, zoiets over een mural hoef je maar een keer te zeggen... dus zaterdagmorgen ben ik naar binnen gegaan en heb ik gevraagd of ik een paar fotos mocht maken. Dat mocht.
Ze waren hartstikke aardig daar in de Rooie Kip, dus ik heb gezegd dat ik in elk geval een keertje koffie kom drinken. Ze dachten dat de maker van deze murals Thoren heette. Maar ik heb hem niet kunnen vinden.
En dan was er nog een andere voorstelling op de muur, De Koepoort. Die poort is er jammer genoeg niet meer. Die is, zo lees ik, afgebroken in 1871. En ja, dat is heeel jammer.
Ik vond nog een mooie afbeelding van de Koepoort op Wikipedia
(Hoornse geschiedenis, mensen. Hoorn had ooit vijf stadspoorten. Er is er nog maar eentje over en dat is dus niet deze)
En de murals link ik zoals gewoonlijk op maandag naar Sami's Colourful World.





3 opmerkingen:
Mooie murals, Hoornse geschiedenis! Nou moet je er ook een keer koffie gaan drinken, vind ik.
mogge Bertiebo
zeker pracht muurschilderingen
er is zoveel moois verdwenen hé :(
geniet de dag
Mooie schilderingen! Ook wij zijn nog nooit in de Rooie Kip geweest, maar dat kan veranderen... Van de Westerpoort zijn de contouren in het straatwerk zichtbaar gemaakt bij de schouwburg aan de Westerdijk.
Een reactie posten