Nee, wees gerust, er is mij helemaal niks gebeurd toen ik, zoals ik vaker doe, wandelde in de Jordaan.
Dit gaat over een boek.
Ik nam het mee uit een ruilbiebje op straat. Eigenlijk vooral omdat ik de Westertoren zag.
Dus thuis ging ik kijken of er wat herkenbaars in stond en zo ja wat.
Beetje bladeren, beetje lezen en binnen de kortste keren zat ik echt te lezen. Totaal verdiept.
Straks ga ik naar de bieb om te kijken wat ze nog meer hebben over Anne Kramer en van Joop van Riessen.
Nou dat zegt al genoeg, toch?
De schrijver Joop van Riessen is een praktijkman. Hij was hoofdcommissaris in Amsterdam.
Het verhaal is gewoon een spannend verhaal, een doodgewone thriller, niet heel eng, lekker lezen.
En... ik vind het leuk dat er een vrouwelijke inspecteur is of detective of ... maar in ieder geval dat een vrouw de zaak oplost.
Dat begon denk ik al bij Miss Marple en er zijn later nog veel meer sterke vrouwen bijgekomen. Dus vrouwen zoals Anne Kramer.
Ik hou bijvoorbeeld ook erg van de boeken van M.J Arlidge, juist vanwege zijn inspecteur Helen Grace en haar ontwikkeling in de serie.
Of uit de boeken van Samuel Bjork Mia Krüger . Er zijn er ongetwijfeld nog meer, maar die schieten me nu even niet te binnen. Oh ja, vrij recent ontdekt: Elma in de boeken van Eva Bjorg Aegisdottir
Wel weer bijzonder dat alle drie de series die ik hier noem geschreven zijn door mannen.

1 opmerking:
En, Bertie, is dit de gedroomde opvolger van Baantjer?
Een reactie posten