Totaal aantal pageviews

zaterdag 23 mei 2026

British museum

Zelf zal ik nooit uitgekeken raken in het British Museum,  echt nooit. En afgezien van dat wat er te zien is, vind ik het gebouw ook speciaal. Van binnen en buiten. 


Het was dus echt een verplicht nummer voor Odin. Absoluut een van de dingen die je moet doen als je voor het eerst in London bent. 
Dus het gebouw, de imposante binnenkant en dan ook nog de Steen van Rosetta. Die was ook verplicht. 

(Ik weet het, het is een afwijking van mij, maar ik vind het zo bijzonder. Door de teksten op die steen konden de hiërogliefen worden ontcijferd. En als dat niet gebeurd was, wisten we nu misschien nog steeds niks van de oude Egyptenaren. En bovendien is het maar de vraag of die steen voor altijd in het museum zal blijven.)

Niet dat Odin bezwaar maakte hoor, die houdt wel van een beetje oudheid en geschiedenis. Hier staat hij bijvoorbeeld (niet in het museum),  bij een stukje Romeinse muur. 


Enfin, bij de steen was het druk, erg druk. Toch, met een beetje geduld kom je er heus wel voor te staan en kun je een foto maken. 
Iedereen is geduldig, niemand dringt of dringt voor. 
Maar er was natuurlijk geen mogelijkheid om je rode flubbertje bij de steen te plaatsen en daar dan een foto van te maken. 
Dat was namelijk wat Odin aan het doen was. Dat rode flubbertje, ik had het er al eerder over,  had zijn moeder hem meegegeven als een soort steuntje voor onderweg en Odin bedacht dat hij het op de foto kon zetten op verschillende plaatsen. Hij bedacht het zelf en dat vond ik erg grappig. 
(Vooral omdat opa en oma ooit precies hetzelfde deden. In Parijs met een klein roze Eiffeltorentje en in New York met een hoed.)

Het kwam overigens helemaal goed, want in de museumwinkel kon je een nepsteen zien, van een soort sponsachtig iets en daar was plek en tijd genoeg om een foto mét flubbertje te maken. 

We zagen nog meer in het museum, veel meer. Odin wilde natuurlijk bij de mummies kijken en dat deden we dus.


Dan uiteraard nog een foto of wat van de buitenkant en dat was het British Museum!

19 opmerkingen:

Judy zei

Absoluut een must, het British Museum! Geweldige foto's! Met flubbertje!

izerina zei

Wat zou Odin allemaal op school vertellen?

Sjoerd zei

Indrukken te over voor Odin. Wat een gebouw zeg...

Miriam zei

Leuk om de Londense avonturen te lezen en ik kan me voorstellen dat jullie door de ogen van een 10-jarige toch weer wat anders naar de jullie zo bekende stad keken.

Emie zei

De liefde voor cultuur en geschiedenis en een paplepel!

Rianne zei

Toet is jaloers op Rood flubbertje en wil ook naast de Steen van Rosetta poseren.
Leuk idee van Odin.

Karel zei

ha die Bertiebo
fijn dat Odin dezelfde interesses heeft als oma en opa

fijn weekend groet

Zuinigaan (Aaf) zei

Wat fijn dat jullie dit met jullie kleinzoon kunnen doen! Het is voor hem vast en zeker een bijzondere ervaring!

Tom zei

...I can see why you never tire of the British Museum, I wouldn't either!

Kitty zei

Het gebouw op zich is al enorm imposant en die steen, fabelachtig!

rupam sarma zei

Museum looks great, Beautiful pics

Jolande zei

Zelfs ik ben in dat museum geweest, voor de Rosetta stone! Wat een goede oplossing de foto van flubbertje voor de nepstone in de souvenierwinkel.

miekequilt zei

Wat geweldig allemaal voor Odin. Die Steen is echt geweldig hè.

Iris Flavia zei

LOL. Ingo and I in the natural history museum Braunschweig, a school class, too. At the mummy a girl fainted. Sorry, but I had a hard time not to laugh! Reckon she´ll never watch horror movies...

In de weer zei

Kei goed van Odin dat hij dingen zelf bedenkt en daardoor toch plezier heeft in iets wat niet persé zijn eigen keuze is. Ik vind dat getuige van een prima opvoeding.
Inventieve knul is het, geweldig !

Rajani Rehana zei

Beautiful blog

Ferrara zei

Odin lijkt me een clever ventje. Een feest om met zo'n kind op pad te zijn. Is hij een archeoloog in de dop?

Aleida zei

Wat geweldig dat jullie dat allemaal beleven, zo samen met kleinkind. Jaren geleden dat ik in Londen was. Vond t een fijne stad

Tine de Jong zei

Het is een mooi museum en dat Odin zich er ook voor interesseert geeft ook een verbondenheid extra met jullie samen. Weer mooie foto's erbij gedeeld.