Vroeger had ik meerdere favorieten op winkelgebied. Maar nu al jaren niet meer. Tuurlijk, er zijn winkels die ik leuker vind dan andere.
Ik ben bijvoorbeeld meer gesteld op AH, dan op andere supermarkten, maar ik doe al lang niet meer al mijn boodschappen daar. Daarvoor zijn de prijsverschillen me toch echt te groot. En trouwens ik hou niet van boodschappen doen.
De Bijenkorf, was heel lang favoriet. Vroeger een uitje met mijn moeder. Eerst naar de Bijenkorf en dan naar de Cineac.
Ik heb zelfs een tijdje gewerkt in de Bijenkorf, ook dat ook nog. Het was gezellig hoor en leerzaam, maar gelukkig tijdelijk.
En nu ben ik er al in geen jaren meer geweest. Want de prijzen die daar gelden... dat is echt niet meer voor gewone mensen.
Dus voor favoriet kom ik uit op kringlopen. Niet een speciale favoriete kringloop. Er zijn er hier een heleboel en die bezoek ik regelmatig.
Maar eigenlijk... hou ik het meest van een winkel zoals je hieronder ziet. Het is een werk van Isaac Israëls die het in 1894 schilderde. Het heet Etalage.
De hele sfeer van het schilderij... Ik denk late herfst, de lichten zijn al aan en er zijn mensen die genieten van het kijken in een etalage. Ik vind het prachtig.
Ik las dat Israëls een vergunning had om buiten te schilderen (!)
Maar dit werk schilderde hij binnen. Hij had daartoe speciaal een kamertje gehuurd met uitzicht op de winkel. Welke winkel het was, dat is ook bekend. Bahlman.
Daar vlakbij, ook op de Nieuwendijk, was nog een andere winkel die Israels ook schilderde. Die winkel was een hoedenwinkel, Mars.
Het eerste werk zag ik in het Rijksmuseum. Het andere werk zag ik niet in het echt. Dat hangt geloof ik in Groningen. Dus de laatste foto is gepikt van het www
Nou, dit was dus het Favorietenthema bij Busy Bessy voor deze keer. En als het je aanspreekt kun je daar gaan kijken. Ga ik ook doen!


10 opmerkingen:
Helaas mijn favoriete kringloopwinkel is er niet meer
Oh..., dat ik je toch niet in het lijstje had gezet... Dat heb ik nu dus heel snel goed gemaakt!
Ja, een kunstwinkel past wel bij jou. Maar waarom zou je een vergunning moeten hebben om buiten te schilderen? Ik heb geen idee...
Heerlijk die kringloopwinkels, daar kan ik echt van genieten. Maar toch doe ik het niet vaak meer; ongemerkt gaat er toch weer van alles mee naar huis.
Ach ja, de Bijenkorf, maar die zit helemaal niet in mijn buurt, dus lang niet geweest. Ik mis V&D eigenlijk nog steeds, die had alles.
Goh ja, de Bijenkorf daar kwam ik ook graag. Nu al in geen honderd jaar geweest. Boekwinkels en Kringloopwinkels zijn eigenlijk de enig soort zaken waar ik nog graag kom maar niks meer wil kopen!
Wat leuk dat je deze winkel in "de Etalage" ebt gezet. Omdat ik geboren en getogen Amsterdamse ben en vaak op de Nieuwendijk kwam heb ik de achtergrond informatie ook opgezocht. Heel leuk om te lezen die ontwikkelingen.
Leuk die kringloopwinkels. Ik dacht even dat je voor die mooie museum winkels zou kiezen.
Ha Bertiebo, wat een fijne schilder was dat toch...
Als je iets van hem in een kringloopwinkel zou vinden dan zou je "binnen" zijn...
Mijn boodschappen doe ik heit liefst bij de Lidl. Maar daar moet ik 30 minuten voor fietsen... Jammer!
AH heeft hier in Haarlem het "alleenrecht"... Vind ik stom!
Prettig weekend, Marlou
Wat mooi, die schilderijen! Ja, prachtig, sfeervol, echte nostalgie. Een prachtige invulling voor deze Favorieten-aflevering.
Zulke winkels/etalages, wat een pracht, wat een sfeer en wat mooi geschilderd. Ik hou van die stijl.
Vroeger gingen we van Flakkee altijd naar Rotterdam om te winkelen en dan liepen we ook altijd de Bijenkorf even binnen, alleen om te kijken, bij V&D kochten we wel. Mooie schilderijen!
Een reactie posten