Kijk nou toch eens naar dit schitterende stadhuis. Het stadhuis van Graft.
Graft heette eerst alleen Graft, toen ging het samen met de Rijp en nu horen ze alle twee onder Alkmaar. En het staat er nog. Toen we laatst uit Alkmaar terugfietsten besloten we nog even mijn nichtje in de Rijp op te zoeken en zo reden we door Graft en zagen dat het stadhuis, uit 1613, geopend was.
Ja dan gaan we natuurlijk even binnen kijken. En daar kregen we wat informatie o.a. over het naastgelegen zerkenveld.
Wat is dat nou weer een zerkenveld? Ja ik weet wat een zerk is en ook het woord veld ken ik. Maar dit had ik toch nog nooit gezien en ik vond het zo mooi, zo respectvol en zo goed doordacht...
Ik vond de tekst zo mooi. En dan die stenen, er was een zuil daar kon je bij gaan zitten en luisteren naar info over sommige stenen en personen.
Mijn nichtje vertelde dat er ook wel eens kerkdiensten of bijeenkomsten worden gehouden en dan zit iedereen rond dat veld.
Waarin een klein land groot kan zijn, dacht ik. (En dat denk ik op dit moment niet zo heel vaak)





7 opmerkingen:
Bijzonder! Als ik in een oude kerk ben, vergeet ik weleens dat ik over graven loop. Ik kijk altijd meer omhoog. Hier moet je er wél naar kijken. Mooi dat het zo bewaard gebleven is.
Echt heel speciaal hoe ze daar mee omgegaan zijn.
Mooi.op die manier bewaren. In de kerk van den Briel liggen de zerken binnen. Eentje van een verre voorvader
Een mooie manier om te bewaren !
In de St.Jan in ‘s-Hertogenbosch liggen ook graven binnen, vroeger, als kind zijnde, durfde ik er nooit over te lopen.
Wat mooi dat die vloer bewaard is gebleven, in de kerken hier in Deventer liggen ook allemaal van die zerken. Bijzondere plek.
Een paar jaar geleden heb ik nog een foto (onder m'n naam) gemaakt van het raadszaaltje. Waarschijnlijk tijdens open monumentendag. Die van Grootschermer is ook erg mooi, daar heb ik meer foto's van.
Wat bijzonder dat zerkenveld. Het stadhuis is ook prachtig
Een reactie posten