Deze vind ik erg goed.
Alleen de titel al: Zeg Paus, waar is m'n kunst?'
Ik luister deze via NPO-Luister. Er zijn zes afleveringen. De kortste duurt 31 minuten en de langste 44 minuten.
De podcast is gemaakt door Stef Visjager, samen met de hoofdpersoon van het verhaal: Olga Majeau.
Het begint als volgt:
Olga krijgt een doos documenten van haar oma. Ze bestudeert ze, onderzoekt ze en ontdekt van alles over de familie Eperjesy, haar voorouders. Haar Hongáárse ádelijke voorouders.
Ze ontdekt ook van alles over het voorouderlijk kasteel, De Werenburg én ze hoort over de kunstschatten die in dat kasteel waren.
Ze schrijft er een boek over: Een schitterend isolement.
Dat boek heb ik nog niet gelezen, maar het stáát op mijn lijst.
Een paar jaar later gaat ze op zoek naar die schatten. Die kunstschatten. Werk van nou niet bepaald de eersten de besten. Bijvoorbeeld Bernini, Tiepolo om er maar eens een paar te noemen.
Wat is er met die kunstcollectie gebeurd. En met het kasteel. Is er nog wat te vinden? En zo ja, kan er heel misschien iets geclaimd worden? En hoe gaat de Paus reageren als Olga vragen gaat stellen nadat ze er achter is gekomen dat er werk in het Vaticaan hangt?
Hoe het gaat en afloopt kan ik natuurlijk niet vertellen, maar geloof me, het is een spannende zoektocht. En ik hoor heel vaak dat mensen nauwelijks naar podcasts luisteren. Maar het is net zo leuk of prettig luisteren als naar een luisterboek. Gratis ook nog.

12 opmerkingen:
Interessant verhaal! Misschien dat ik het ook wel ga luisteren.
Je hebt natuurlijk podcasts en podcasts... maar dat is met boeken ook zo: de ene ligt je wel en de andere niet. Ik luister graag naar Alledaagse Vragen. Vooral als ik sta te strijken luister ik vaak naar een podcast.
Ik heb over het verhaal gehoord of gelezen.
Voor mij blijft een boek favoriet
Ha Bertiebo, deze lijkt me ontzettend leuk.
Jij bent in ieder geval een goeie recensent, zonder al te veel te verklappen.
Ik ga 'm straks met het ommetje opzetten. Leuk...
Dank je wel, heb het goed vandaag... Marlou
Ik heb het geprobeerd, maar als ik er rustig voor ga zitten val ik na 10 minuten in slaap.
Als ik niet kan slapen luister ik altijd naar een podcast, sommige zijn zo interessant dat ik juist daardoor niet in slaap val 🤣
Ik heb delen van deze podcast gehoord op Radio 1 zondagochtend en was ook erg geboeid. Ga zeker de rest ook afluisteren.
Ik weet helemaal niet hoe het werkt, zo'n podcast. Toch maar eens Googlen. Misschien is het niks voor mij, maar dat weet je pas als je het probeert he.
Leuke tip. Binnenkort ga ik luisteren.
Podcast zijn fijn. In de trein, als ik niet kan slapen. Er is een Britse podcast die heet Boring stories over historische feiten, maar zo lang en veel dat je waarschijnlijk al in slaap bent gevallen op de helft.
Ik hou niet van luisterboeken en daarom waarschijnlijk ook niet van podcasts. Ik heb het geprobeerd, maar het is niets voor mij.
Ik heb nog nooit een podcast beluisterd, ik doe al zoveel andere dingen, maar wie weet komt het er eens van. Je had wel een mooi verhaal om te luisteren!
Een reactie posten