En je hoort dat er behoorlijk wat kritiek op is, vanwege de stikstof en de kosten. Er zijn ook veel strengere regels gekomen.
Toen idereen er zo'n beetje was, werd er afgeteld en begon de fik. En dat was een prachtig gezicht.
Zelf woonde ik nooit in een omgeving waar een Paasvuur wordt gehouden. Paasvuren zijn vooral in het oosten en noorden des lands.
Ik houd erg van tradities en folklore en dit is heel oud, dit gebeuren gaat terug tot de Germanen. Dus we besloten gewoon te gaan kijken.
(En dat terwijl ik thuis onze houthaard nauwelijks meer aan durf te doen en dan nog alleen als het RIVM het niet expliciet afkeurt via de Stookwijzer).
Ik vond het mooi hoor. De mensen verzamelden zich bij de kerk van Almen om daar een fakkel te kopen en precies om half negen gaf een trommelaar een harde klap op zijn trom en zette de muziek zich in beweging, gevolgd door de deelnemers.


6 opmerkingen:
In buurtdorpen hier worden ook paasvuren ontstoken. Als de wind verkeerd staat, ruik ik het in de stad. Heb er gemengde gevoelens over, ik krijg het benauwd van de rook.
Het zijn mooie tradities. Jammer dat ook dit steeds moeilijker wordt om te organiseren.
mogge Bertiebo
het is zeker mooi om te zien , op tv
want dan hebben mijn longen er geen last van
geniet de dag
Ik vind het een mooie traditie en ook houd ik van de geur. Toch snap ik ook de problemen wel. Vooral met 'steeds hoger' werd het vast ook 'steeds onveiliger'. En die wedstrijd was dan weer géén traditie, lijkt me zo.
Dit jaar heb ik ze niet geroken. Toen het bij ons een jaar verboden was (vanwege covid?) roken we die van Duitsland.
Interessante traditie en bijzonder om een keer te hebben meegemaakt. Maar dat was vast niet de reden dat jullie in Almen waren.
Jammer dat men dit soort tradities gaat verbieden. Mogen de mensen daar ook hun open haard niet meer gebruiken? Nu heb ik die niet, maar ik ben opgegroeid in de tijd van de kolenkachel, pas toen we een keer verhuisden kwamen we in een huis met cv. Zo eens per jaar een groot paasvuur lijkt me toch niet zo vreselijk vervuilend. Ik wens je een fijne vrijdag toe.
Een reactie posten