Totaal aantal pageviews

zondag 9 februari 2025

Jenny Colgan

 Dat heb ik nou altijd al gehad. 
Altijd als er iets naars aan de hand is, bijv.  als er een geliefd iemand dood is, of juist als er iets heel moois is als verliefd zijn, baby geboren, of iets pijnlijks als rug gebroken, schouder gebroken... altijd als er zo iets is,  kan ik ineens niet meer lezen. 
Niet goed lezen, niet lezen zoals anders. Een klein beetje lezen heus wel, maar zonder ingewikkelde intriges of filosofieën op hoog niveau. ook geen leerzame boeken. Allemaal niet. 
En dat is raar, want ik ben een lezer, altijd geweest. Gelukkig is het altijd weer goed gekomen en dat hoop ik dus nu ook weer. Maar tot die tijd...


Wel eens van Jenny Colgan gehoord? Ik niet. Maar ik liep naar de bieb en zag een boek van Colgan liggen: Café Zon & Zee. 
Er stond een hele plank Colgan boeken en ik snapte meteen dat dat niet voor niets was. 

Ik begon direct bij thuiskomst en las het achter elkaar door. Geen enkel concentratieprobleem, gewoon lekker doorlezen. Het hielp ook in de aanvankelijk zeer slechte nachten. 
Enfin, de volgende dag ging mijn man mee naar de bieb en droeg er drie voor me want dat kon ik niet. 
En zo zit ik nu in deel vier:

En afgelopen is het nog niet hoor, er is ook een deel vijf. En trouwens Colgan schreef nog meer series. 
Heerlijk, echt heerlijk! 

Het verhaal: 
Hoofdpersoon is Flora McKenzie. Zij woont en werkt in London en is haar eiland Mure,  in Schotland,  ontvlucht. 
Flora wil niet terug naar haar broers en vader op een boerderij op dat eiland. Al helemaal niet omdat haar moeder is overleden en ze haar ontzettend mist. 
Maar haar baas Joel, een advocaat op wie ze stiekem verliefd is stuurt haar terug.  Toevallig,  omdat hij een zaak voor een klant moet uitzoeken en uitwerken  op dat eiland en wie kan dat nou beter bekijken en beoordelen dan Flora die er geboren en getogen is. 
Flora gaat, ze moet wel en komt er langzamerhand achter dat het zo gek nog niet was op Mure, dat ze van nut is voor haar familie. Ze ontdekt het kookschrift van haar moeder en haar eigen talent. 

Mure is overigens een fictief eiland. Maar we leren het goed kennen met alle gewoontes en tradities en de mensen die er wonen. 
Flora's beste vriendin Lorna, de Syrische vluchteling en arts Saïf en Colton de steenrijke Amerikaan,  voor wie Joel werkt. 
Tja en dan gebeurt er van alles. De ene ontwikkeling na de andere en uiteindelijk blijft Flora. 

Goed verteld en grappig geschreven: Jenny Colgan heeft mij met deze serie een beetje gered in deze periode. 

(Ik moet er nog bij zeggen dat je wb déze serie wel echt met deel 1 moet beginnen)

27 opmerkingen:

Jeanne zei

Dat lijkt me een superleuke serie.Die ga ik snel eens aanvragen bij ons. Dat je in moeilijke en bijzondere tijden niet kan lezen begrijp ik heel goed. Je mist dan toch de nodige concentratie en innerlijke rust. Ik herken dat helemaal. Wel fijn dat je deze serie hebt gevonden.

Marieke zei

Bedankt voor de tip. De serie direct genoteerd. Ik herken het heel goed, dat lezen niet altijd lukt.

simone zei

Lekker luchtig leesvoer, heerlijk.

izerina zei

Fijn,dat je tenminste nog iets kan lezen. Lijkt me spannend

Judy zei

Ik begrijp je heel goed, niet kunnen lezen. En deze serie lijkt me heerlijk!

KnutzEls zei

Daar zijn dat soort boeken voor. In lastige tijden een beetje gezellig en niks moeilijks. Ik ga ook eens zoeken.

conny's quilts en creaties zei

Heerlijk even wegdromen bij deze leuke serie.( Ik las ze vorig jaar) Ik kon me nu ook niet op een wat pittiger boek concentreren en dan werkt wat luchtiger werk wel. Ik denk dat je hoofd dan gewoon te vol is om je echt te concentreren.

Jeanette Renting zei

Heel vervelend is dat, dat je graag wilt lezen maar het niet kunt. Ik heb het eerste deel van deze serie direct gereserveerd bij de bibliotheek. Want al heb ik geen problemen met lezen, afwisseling is altijd fijn.

Kitty zei

Ik vind de kaften héél aantrekkelijk ;) en jouw omschrijving ook wel . Och lieve help wanneer zal ik nou eens een keer aan het lezen gaan...

Petra1945 zei

Lezen lukt mij altijd... zelfs als ik met koorts in bed lig (maar dan pak ik er wel oude vrienden bij).
Van Jenny Colgan heb ik vijf titels: de twee Cupcake Cafe boeken, een kerstboek (Christmas Surprise), eentje over een andere hoofdpersoon (Rosie Hopkins) en dan degene die jij noemde, The Summer Season Kitchen, dat is de eerste over Flora. Moet toch eens kijken of ik nog andere te pakken kan krijgen.

In de weer zei

Prima alternatief toch ! Ben net begonnen met Onze verloren harten en dat is bepaald niet luchtig, maar een goede aanbeveling van jou !

Karel zei

ik wens je veel leesplezier

Iris Flavia zei

Always good when books can make you go into a better world for a while.

Charlie zei

toch maar goed dat je naar de bieb ging en Jenny Colgan mee naar huis nam! en dit lezen ging wel, hoe fijn is dat!

Ferrara zei

Toch fijn dat je iets te lezen vond en dat het nog leuk is ook. Ik herken het wel, bij mij komt het lezen weer een beetje op gang. Ik las met plezier op jouw advies 'De boekwinkel aan het eind van de wereld.' Morgen breng ik het terug naar de bieb.

Sjoerd zei

Als het je help om deze periode door te komen is er sowieso niets mis mee...

Janny zei

Soms heb je wat luchtigs nodig, niks mis mee, ik herken dat wel. Fijn toch dat je zo wel kan lezen en de rest komt heus wel weer.

miekequilt zei

Ik ben tegenwoordig gek op dit soort boeken. Misschien ook wel om even bij te komen van de drukte. Dus bedankt voor de tip.

sjannesblog.com zei

Fijn toch, dat dit soort boeken bestaan.

Lot zei

Meteen maar in de luisterapp gekeken en ze staan erin, dus op de boekenplank.
In moeilijke tijden had ik juist veel aan boeken waarbij ik goed mijn aandacht bij moest houden, wetenschappelijke en geschiedenisboeken heb ik toen veel gelezen.

Nietzomaarzooo zei

Zo herkenbaar; dat niet kunnen lezen. En troostend dat ik niet dom geworden ben opeens. Als ik mijn huidige bieb boek uit heb, ga ik naar jouw boeken op zoek.

Floor zei

Soms is het zo heerlijk om een ongecompliceerde serie te lezen en dan een beetje wegdromen.

Elly zei

Ik heb haar boeken over de kerstboekwinkel gelezen. Speelt zich af in Edinburgh. Ik las ze in de kersttijd. Zalig. Een soort kerstfilms, maar dan op papier.

anneke broos zei

In tijden dat het (een beetje)tegen zit,vind ik het ook heerlijke boeken.Geniet ervan en een snel herstel toegewenst.

Marthy zei

Meestal kan ik wel lezen, boeken hebben me overal doorheen gesleept maar deze winter door veel pijn en niet kunnen slapen had ik toch ook een paar weken dat het lezen niet wilde lukken. Nu net een zwaar geval uit waar ik eigenlijk mee had moeten stopen en daarom lees ik nu iets wat wat luchtiger is. Af en toe heb ik wat afwisseling nodig.

Jolande zei

Lekker toch af en toe zulke boeken.

Anoniem zei

Ik noem dat “verstand op nul boeken” . Ik lees ze wanneer de zon langdurig achter de wolken schijnt; veel pijn en verdriet. Is het net of alles iets afzwakt.
Anneke