Het was sowieso het London van de rivieren deze week.
Totaal aantal pageviews
zaterdag 31 mei 2025
Rivers
vrijdag 30 mei 2025
Secrets of the Thames
Ik heb al eens iets verteld over de Modderjongens, hier Een boek waar ik als kind erg dol op was. Het verhaal speelde zich af in London, aan de Thames.
Heel in de verte zag ik iemand bezig. Het was niet zo dat de mudlarks overal en masse rondliepen.
donderdag 29 mei 2025
London Museum
We waren in the Docklands. Dat is een gebied waar vroeger een deel van de Londonse havens was, maar dat is eigenlijk allemaal verplaatst en nu is het een gebied met heel veel en waarschijnlijk onbetaalbare huizen. Een financieel centrum ook, heel erg modern allemaal.
Wat er ook was in the Docklands: een fraai museum, Het London Museum.
Een voormalig pakhuis.
Caroline maakte dit prachtige werk:
woensdag 28 mei 2025
Wandelen en een bijzonder toeval
When in London... doen we altijd graag een wandeling met een gids. Je gaat naar de afgesproken plek, hoeft verder niks te doen en je gaat wandelen, waarbij je dan van alles verteld wordt.
Ik vond, op een na, alle gidsen van de London Walks fantastisch en de wandelingen ook. Maar het wordt steeds duurder. Vijfendertig pond nu al. Dus deze keer besloten we gebruik te maken van een boekje:
Je zou de wandelingen uit dat boekje van tevoren uit kunnen printen, maar nodig was dat niet. Zo hadden we voor elf pond vierentwintig wandelingen. We deden er drie. En daar was er een bij waar we twee dagen over hebben gedaan. Er was vier mile aangegeven, dat is ongeveer de afstand die ik thuis iedere dag loop. Maar in London stop je natuurlijk heel vaak om naar iets te kijken, dus duurt het veel langer.
dinsdag 27 mei 2025
Book
Op weg naar de Tube, kwamen we iedere dag langs een niet zo grote, maar erg leuke boekhandel. Dus je begrijpt natuurlijk wel dat we daar binnen gingen kijken.
Ik vond het erg leuk hoe de boeken op een aantal tafels waren tentoongesteld. Er waren ook gewone planken hoor, maar die bordjes vond ik leuk. Perennially Popular. Ik wist niet wat perennially betekende, maar dat was gauw gevonden natuurlijk: eeuwigdurend betekent het. Eeuwigdurend populair. Of
Boeken waarvan we doen of we ze gelezen hebben. Niet dat ik dat ooit gedaan heb hoor, dat pretenden.. Maar ik kan me er wel iets bij voorstellen, want boekensnobs... ze bestaan.
maandag 26 mei 2025
Terug in London
zondag 25 mei 2025
Springsnow... Lentesneeuw
zaterdag 24 mei 2025
De derde kunstenaar in het Westfries Museum (en voorlopig de laatste)
vrijdag 23 mei 2025
Eva Ment en Ronald de Jager
In Eva's hand een waaier van pauwenveren, met een gouden handvat. Het schilderij is veel lichter geworden en de jurk die eerst groen leek, bleek blauw te zijn.
donderdag 22 mei 2025
Asya Kozina
Op deze foto, gemaakt in een van de zalen van het Westfries Museum in Hoorn, kun je heel goed zien hoe erg de verzakking in dit oude gebouw, uit 1632, is. Namelijk heel erg.
woensdag 21 mei 2025
Dagen van Schaamte
Van dit boek van Lieneke Dijkzeul vond ik het gegeven interessant. De term psychologische thriller bevalt me nog steeds niet, dus daar zal ik het niet over hebben.
Natuurlijk kan ik hier niet vertellen wat er aan de hand is. Dat moet je zelf maar lezen. Ik vond het best een bijzonder boek.
dinsdag 20 mei 2025
Uitvindingen
Iris, mijn medeblogger uit Duitsland, had op haar blog een serie over Duitse uitvindingen. Zij deed er iedere dag een. Daar zaten bijv. een aantal merken bij als Adidas, Puma, maar ook de grammofoon en de elektrische boormachine. En de boekdrukkunst natuurlijk (grrrr!!!).
maandag 19 mei 2025
Maandag