Totaal aantal pageviews

3910710

vrijdag 21 maart 2025

Dagje

 Wat was het een heerlijke dag gisteren. Zo'n zachte dag, met een blauwe lucht en knoppen, overal knoppen! 


Hier zie je het Admiraliteitspoortje in Hoorn en ik was daar gisteren omdat Tineke Dieks er was. 
Zij is een knipkunstenaar en via haar rondzendbrief en mijn blog zijn zij en ik met elkaar in contact gekomen. 
Nu wil het geval dat er in ons Westfries Museum nog één keer voor de sluiting een fraaie tentoonstelling is. 
Met werk van drie verschillende kunstenaars en toch heel goed passend bij elkaar. 

Een van die drie is Asya Kosina en zij maakt prachtige kunstwerken van papier. 


Tineke wilde die natuurlijk wel zien en ik vond het leuk om haar te ontmoeten en met haar mee te gaan naar de tentoonstelling. 
Tineke kwam met de trein, ik haalde haar af op het station en samen liepen we naar het museum. 
Ha, we hadden dus allebei een date met een onbekende en hadden nog net geen roos tussen onze tanden of een krant in onze linkerhand. We (her)kenden elkaar toch wel. 

Onderweg dronken we eerst ter kennismaking iets in de bieb en daar,  pal om de hoek,  daar is het poortje dat je hier boven ziet. 
Tineke heeft nog een andere hobby en dat is geo caching. Ze zoekt o.a. lab caches. Zij krijgt een trilling op haar telefoon als ze in de buurt van zo'n plek is. Dan zoekt ze de vraag op en kijkt of ze die kan beantwoorden. 

Terug naar Asya Kosina. Dit werk,  gemaakt in 2023, heet Religion of Death. 


Het werk van deze Oekraïnse kunstenares is gemaakt na de Russische inval in haar land. Haar werk is veranderd,  zegt Kosina. Wilde ze aanvankelijk vooral vreugde en schoonheid laten zien, in haar recentste werk zie je een diepere laag: ze deelt haar reflecties op de verschrikkelijke oorlog in haar land.

Ook het werk van couturier Sepehr Maghsoudi bekeken we. Zijn mode, zijn statement en deze spiegelruimte 


We lunchten in de zonnige museumtuin en daar werd ik verrast met een ontzettend leuk cadeautje. 






En omdat ik nou eenmaal Roodkapjekáárten verzamel, maakte Tineke ook nog een kaart voor me met een foto van het knipsel.  Roodkapje (337)

Wat bijzonder toch, om zo te kunnen knippen. Ik maakte vroeger wel eens zo'n kleedje, je weet wel een vouwblaadje een paar keer dubbel, knippen op de vouw en hopen dat het goed zou uitpakken. Maar dit is geheel andere koek! 

Toen Tineke alles had gezien, ook het filmpje en het werk van de derde kunstenaar,  Rien Bekkers, liepen we op het gemakje naar  Huis Bonck. 
Tineke wilde daar liever een rondleiding van mij dan een audiotour en die kreeg ze dus. 
Er was nog een Bonckkoekje en er werden ook net verse  gebakken, zodat het heerlijk rook en prima smaakte bij een kopje thee uit een 17e eeuws kopje. 

Al met al was het een fijne dag. We hadden een gezellige ontmoeting en ik vond het leuk om een beetje te gidsen. 
Ik had helaas om vier uur een andere afspraak zodat Tineke alleen verder ging met haar zoektocht en ik hoor vast nog wel hoe dat is afgelopen. 

Ik weet dat er verschillende bloggers zijn die de interessante brief van Tineke ontvangen. Mocht jij dat nou ook willen, kun je haar mailen en je opgeven. Dan op Tinekes verzoek graag even in je mail vermelden dat je dat doet omdat je er hier over hebt gelezen. tinekedieks@xs4all.nl





24 opmerkingen:

Mevrouw W. zei

Wat een gezellige dag hadden jullie! En het cadeautje is echt een schot in de roos.

Anoniem zei

Wa leuk toch zo’n ontmoeting en wat was het een mooie dag!

Anoniem zei

Op mijn telefoon ben ik anoniem 😜 en daar denk ik dus steeds ta laat aan… groet, Kitty

Sjoerd zei

Het onverwachte is meestal het mooiste aan zo'n ontmoeting.

Judy zei

Wat een leuke ontmoeting in het echt! Een mooie dag. En wat een mooi cadeautje!

Emie zei

Geweldig, wat een leuke ontmoeting en wat een bijzonder kadootje kreeg je.

Charlie zei

ik vind het zo knap die knip kunst en wat jullie zagen in Hoorn is buitengewoon! en dan nog zo’n mooi kado tot slot!

simone zei

Leuk, morgen staat dit museum op het programma. Hopelijk hebben we net zo'n mooie dag!

Jeanne zei

Wat leuk, zo n ontmoeting!

Lot zei

Mooie tentoonstellingen en knipkunst is prachtig. Logisch dat je een roodkapje kreeg.
Haar nieuwsbrief ontvang ik ook nav een Bericht van Elizabeth op het site Busy Bessy 2 over favorieten die we elke maand doen.
Een nieuwsbrief ipv blog is ook leuk.

Floor zei

Niet te geloven dat mensen zoiets kunnen knippen!!!
Ik kom ook niet verder dan zo'n ouderwets kleedje hoor.
Roodkapje met de wolf ook al zo'n prachtig knipsel.
Helemaal leuk voor jouw verzameling.

Anoniem zei

Wauw Bettie, je hebt het al in een blog verwerkt. Heb het ook heel erg gewaardeerd dat je met een (on)bekende de hele dag hebt doorgebracht. Je hebt me zoveel moois laten zien en verteld over je "werk" in de musea. Na ons afscheid ben ik "natuurlijk" door gegaan met zoeken. Heb heerlijk gewandeld langs het water. Wat hadden we een mooie dag uitgezocht om dit te doen. Na 18.30 uur kon ik de trein weer nemen. Ben nu aan het bijkomen van deze toch wel lange dag voor mij. Binnenkort dit ook maar eens verwerken in mijn nieuwsbrief. Eerst komen nog andere prioriteiten aan de beurt. Groet, Tineke Dieks.

roentare zei

It’s wonderful how connections can spark from something as simple as a circular letter or a blog — it really shows the power of shared interests and creativity.

conny's quilts en creaties zei

Wat een leuke ontmoeting en mooie tentoonstelling

Jolande zei

Dat klinkt als een gezellige dag en wat een ontzettend knap gemaakte Roodkapje. Wat leuk dat Tineke ook aan Geocaching doet. Nu weet je dus ook wat wij maken met bijvoorbeeld de vuurtorens :-)

Karel zei

wat een kunstwerken Bertiebo
van mooi metselwerk in het poortje , tot papierknip kunst

Janny zei

Ongelooflijk dat mensen van papier zulke kunstwerken kunnen maken, ik houd het maar bij het uitknippen van plaatjes voor mijn collages, dat is soms al een priegelwerk.

In de weer zei

Prachtig knipwerk en wat een leuke dag !

Mormorsweb.blogspot.com zei

Wat knap; papierkunst!

Marthy zei

Wat een leuke ontmoeting en je kreeg een heel mooi persoonlijk cadeautje,

miekequilt zei

Wat leuk dat je Tineke in het echt hebt ontmoet. Ze heeft echt een prachtige kaart voor je gemaakt. Een echt kunstwerkje.

Josephine zei

Wat een heerlijke ontmoeting Bettie samen genoten van een prachtige
tentoonstelling, en wat een fantastische mooie objecten laat je zien.
En wat lief wat je kreeg van Tineke, pure verwennerij.

Elizabeth zei

Leuk om bij jou over Tineke te lezen!

Ferrara zei

Wat een gezellige ontmoeting en dan ook nog een Roodkapje toe. Het kan niet op.