We waren dit jaar al drie keer in Utrecht en alle keren bezochten we het Centraal Museum.
Een keer voor een tentoonstelling.
De andere keren gewoon omdat we nu eenmaal nog al museumerig zijn en een mens nooit uitgekeken raakt.
In het museum hangt werk van Pyke Koch.
Magisch Realisme.
Pyke Koch is, vanwege zijn fascistische sympathieën, niet onomstreden, maar zijn werk wordt wel tentoongesteld.
Het plaatje hiernaast komt uit een leuk Utrecht boek (voor kinderen).
Het schilderij van het plaatje is in het echt in het museum te zien. Dat zelfportret met die zwarte band.
Terwijl wij door Utrecht struinden, stuitten we onverwacht op een prachtige mural. We waren helemaal niet op zoek, maar liepen ergens een hoekje om en zagen dit. Gemaakt door De Strakke Hand.
De Strakke Hand is een collectief van kunstschilders uit heel Nederland. Hun missie is het maken van hoogkwalitatieve muurschilderingen in de openbare ruimte. Dit was hun eerste werk.
Heel groot deze nural, ik denk wel acht meter hoog.Het stelt H.M. de Geer voor en het is eigenlijk een replica van een werk van Pyke Koch.
H.M. de Geer is de vrouw van Koch, Heddy. Hij schilderde haar in 1940.
De Strakke Hand schilderde haar in 2019 toen er een aan Koch gewijde tentoonstelling in het Centraal Museum was.
De ramen zijn later in de muur gezet en De Strakke Hand restaureerde er om heen.
Linking to Sami's Colourful World
7 opmerkingen:
mogge Bertiebo
zeker een mooie muurschildering
geniet de dag
Heel mooi, ik had er nog niet van gehoord.
Wij waren ook eens naar een tentoonstelling van Pyke Koch. Ik heb eens een werkje van hem nagemaakt. Is helaas gesneuveld.
Dit is een bijzondere muurschildering.
Prachtig! Ah, de Strakke Hand, hier ook bekend.
Mooi zeg
Heel mooi, knap gedaan. Ik vind het al knap als je dit op normaal formaat kunt schilderen, laat staan zo mega groot!
Zo knap gemaakt door De strakke hand. Hier in de omgeving zie je ook wereken van hen. En ik geniet van je woord museumerig!
Een reactie posten