Ik ben echt boos. Dit gebeurde:
Ik kocht iets on line. Dat doe ik zelden maar nu dus wel. Enfin, er kwam bericht van DHL dat het pakje bezorgd zou worden in de middag. Dat was fijn, al was er niet echt haast bij.
Die middag moesten wij echter onverwacht weg.
Ik had helemaal niet meer aan dat pakje gedacht, was ook niet nodig. Als je er niet bent, wordt het bij een van de buren bezorgd. We nemen zelf heel vaak een pakje aan voor buren, dus ik ga er van uit dat dat normaal is.
Enfin, na een zeer enerverende middag kwamen we om een uur of zes thuis.
Onderweg hadden we iets gegeten en de plastic verpakking nam ik uit de auto mee om hem (bijna) voor de deur in de oranje kliko te gooien. Die is o.a. bedoeld voor plastic verpakkingsafval.
Enfin, ik had mijn handen vol, koptelefoon, boek, tas en dat stukje plastic. Dus met enige moeite opende ik de bak en keek.
Heel toevallig. Het had heel goed kunnen zijn dat ik niet had gekeken, bak op een kiertje open, verpakking erin en door.
Maar ik keek wel. Gelukkig maar, want ik zag een kartonnen doos in die bak. Bovenop.
Ik dacht even 'Waarom heb je die doos niet even plat gemaakt lieve echtgenoot van me?'. (Dat lieve liet ik trouwens weg op dat moment).
En toen 'En waarom in die bak? Zo'n doos hoort bij het oud papier!'
Dus ik haalde de doos eruit, liet hem nog bijna vallen ook door die volle handen en voelde... dat het niet een lege doos was, maar het bestelde pakje. (waarde 30 euro).
Op de site zagen we later dat het bezorgd was. Nou, dat klopte. Bezorgd in de oranje bak!
Gisteren werden die oranje bakken geleegd. Kijk daar staan ze te wachten.
Ik bedacht dat het heel goed mogelijk was geweest dat ik geen plastic had weggegooid in de tussentijd. Dan zat ik nu nog te wachten.
Deze gebeurtenis meldde ik in de buurtapp: 'Dus mensen, kijk voortaan je oranje bak na. En je groene en je grijze voor de zekerheid ook maar als je iets besteld hebt'.
Uit de reacties bleek dat dit regelmatig gebeurt. Onze dochter woont niet hier hoor, maar ook daar schijnt het voor te komen en bijna normaal te zijn.
Grrrrrrr
20 opmerkingen:
Wow, what a weird way to deliver a parcel. Why not leave at the door or a neighbour? People complain a lot about parcel delivery companies here in Australia, but it seems it happens all over the world!
Niet te geloven! Maar het schijnt steeds vaker voor te komen: over de schutting gooien of voor de deur leggen waar iedereen het kan zien/stelen.
Daar heb je toch zeker wel melding van gemaakt bij DHL hè? Niet dat het helpt… Ze staan niet echt goed bekend. Bij Laura heeft wel eens een pakje in de regen gestaan, op een oppasdag, en dan is er áltijd iemand in huis.
Ook al moet je hard werken als bezorger,een beetje fatsoen kan toch wel?
Gebeurt hier ook maar dan ligt er een briefje in de brievenbus.
Idioot zeg!! Dat zou voor mij de laatste plaatst zijn waar ik het zou achterlaten. Je weet als bezorger toch niet wanneer die bakken geleegd worden, of de bewoner op tijd het briefje (was er een briefje) vindt en nog 100 andere redenen (smerig, diefstal ...) waarom dit geen geschikte plek is. Echt idioot!
Je kunt in de DHL app aangeven waar je het pakje dan wel wilt laten bezorgen of neer wilt laten zetten. Bij ons werkt dat goed.
Bij ons staan er geen kliko's voor de deur.
Als het pakje niet door de brievenbus gaat passen en de waarde boven de €10 is vinken wij gelijk afhalen bij een . pakketpunt in het dorp sinds ze een pakje achtergelaten hebben bij de voordeur van een redelijke waarde.
Dan maar even naar het dorp fietsen. Jenneke
Ik wil toch een lans breken voor de bezorger. Hij staat bij de deur met een pakje op zn arm. Geen mens thuis, wat doe je dan? Van alle mogelijkheden kiest hij de beste. Het pakje staat droog en uit het zicht. Een briefje in de bus met een verwijzing naar de kliko met oranje deksel. En gauw weer verder. Want er moeten nog meer pakjes afgeleverd worden. En hij ligt al weer achter op het veel te strakke tijdschema. Het is het nadeel van niet meer in een winkel (kunnen) kopen.....
Deze bezorgdienst staat helaas heel slecht bekend en ik snap je verontwaardiging.
Ik kan me heel goed voorstellen dat je daar niet gelukkig mee bent...
Zo zeg wij zien jou niet vaak boos. Hier geen problemen , als ze het in een container doen is het bij oud papier en dan briefje in brievenbus . Wij maken er wel zo min mogelijk gebruik van. Aan de andere kant snap ik die gasten ook wel want bij hoeveel mensen bellen ze voor niets aan maar ik snap jou ook hoor. Moest meteen aan een serie denken die ik heel graag keek, even de naam ontglipt maar dat gaat over een vreselijk moeder en volwassen dochter die samenwonen en hun vriendinnen. Oh Mom heet het. Zaten met zn zessen aan een tafeltje te eten en 1 van de dames had net heel slecht nieuws uit ziekenhuis gekregen en de die moeder zei; ik heb ook zoiets ergs meegemaakt en zou een pakje bezorgd worden, ik de hele dag thuisgebleven en het kwam maar niet en ging ik even naar het toilet en wat denk je? waren ze geweest. (en niet achtergelaten). Ik vond t grappig maar ja ik hou wel af en toe van een beetje rauw.
Jeetje, dat is echt niet oké zeg. Wat een geluk dat je in die bak keek. Ik merk helaas ook vaak dat pakjes slecht of niet worden bezorgd.
Wij bestellen bijna nooit wat online, als het ooit gebeurd is het in sinterklaastijd voor de kleinkinderen. Die hebben dan iets specifieks op hun lijstje. We gaan eerst altijd in een echte winkel. Dit jaar waren we al in een paar winkels geweest, maar niks. Bij de laatste winkel zei degene die ons hielp, of het de gewoonste zaak was, waarom bestel je niet bij........online. Ik wil hier geen reclame maken ! Maar ik snap wel dat je boos was, toch, voor de bezorgers is het ook niet altijd leuk. Een briefje in de bus had wel gekund natuurlijk.
Ja daar zou ik dus ook heel boos om worden. Wij bestellen in Belgie wel regelmatig online en als dat met BPost geleverd wordt is het geen probleem. Die bellen aan, wachten en als we niet open doen leggen ze het achter het huis. PostNL, dat is een ramp, die smijten het pakje voor de deur, bellen aan en racen weg. Ik heb in het weekend wel eens een groot pakket voor de deur van iemand zien staan die dus niet thuis was. Nu zijn de dievengildes bij ons nog niet zo, maar ik weet van plaatsen in het buitenland waar dieven achter zulke auto´s aanrijden en de pakjes weghalen...
Dat is echt heel vervelend, DHL staat hier ook niet goed bekend, ze bellen aan, zetten het pakje neer en lopen gelijk terug naar de auto. PostNL blijft gelukkig altijd wachten tot je open doet.
Ha Bertiebo, nou... volgens mij is het voor het eerst, dat ik jou boos "zie"...
En terecht.
Ik vind het een rotstreek van de bezorger. Hoe haalt-ie het in z'n hoofd!!!
Gelukkig keek je in de bak... maar als niet.., wat dan? Weg pakje. Geld weg...
En waar kun je terecht?
Groetjes!
Nou, ik snap het helemaal! En terecht ook... Maar een schrale troost, want het kan nòg erger!
Ik ken iemand die vrij duren kleding online had besteld. De bezorger deed het in de blauwe container (papier) en toen 's avonds het oud papier werd opgehaald, dacht die beste man dat ze vergeten waren om de container aan de weg te zetten. Ze wonen wel vlak aan de weg, maar de container staat naast het huis. Dus hoppa... Foetsie roetsie dure kleding...
Dat is wel een heel erg nonchalante manier van doen. Voortaan toch maar een briefje op de deur met een aanwijzing waar het pakket veilig (droog) neergelegd of afgegeven kan worden.
Wat een geluk dat je hebt gekeken, anders was je pakketje in de vuilniswagen mee. Hier ook wel eens een doorweekt pakje met een boek achter de schutting gevonden.
Een reactie posten