Totaal aantal pageviews

zaterdag 9 augustus 2025

Een nog moderner Roodkapje

Een tijd geleden alweer kreeg ik nóg een Roodkapjeboek. Ik was al aan een blogje begonnen, maar maakte het niet af. Te druk, te veel, maar ook heel moeilijk op de foto te zetten vanwege dubbele bladzijdes. 


Het is een superleuk boekje, deze tekeningen zijn totaal anders dan in het vorige boek, maar net zo leuk. En het verhaal is een klein beetje omgegooid.  
'Een sterk staaltje girlpower', staat op de achterkant.


De tekst is geweldig: 
Roodkapje gaat zoals het hoort op weg naar grootmoeders huisje. Ze komt een wolf tegen. 

'Waar ga je naartoe', gromt de wolf. 
En dat hadden sommige kleine meisjes heel eng gevonden, maar dit kleine meisje niet. 
'Naar mijn grootmoeder', antwoordde Roodkapje. 'Ze voelt zich niet zo lekker'.
 'Is dat zo?', zei de wolf en hij bedacht een plannetje. 

Hij komt aan bij het  huisje van grootmoeder. 

Dat was niet zo leuk voor grootmoeder.


Hij zette grootmoeders bril op, trok haar reserve-nachthemd aan, en klom in haar bed. En daar wachtte hij. 

Daar komt Roodkapje. 

Ze zag dat de deur al openstond.  Ze gluurde door het raam naar binnen. Maar grootmoeder zag ze daar niet. 
Wel zag ze een slecht verklede wolf die in grootmoeders bed lag te wachten. 
En dat  hadden sommige kleine meisjes heel eng gevonden. Maar dit kleine meisje niet. 
Ze bedacht een plannetje en ging naar binnen.
'Dag grootmoeder,' zei Roodkapje, want hoewel ze hem dondersgoed doorhad, speelde ze het spelletje van de wolf mee. 

Volgt het verhaal van de grote oren, ogen en tanden. 

'Grootmoeder wat heb je grote TANDEN!'
'Klopt mijn kind',  zei de wolf. 'Dan kan ik je beter...'
En de wolf sprong naar voren
En dat hadden sommige kleine meisjes heel eng gevonden. Maar dit kleine meisje niet...
Dat was niet zo leuk voor de wolf.


Twee totaal verschillende uitvoeringen van een boek dat al in begin 19e eeuw werd geschreven door de gebroeders Grimm. Het verhaal schijnt trouwens nog veel ouder te zijn. 


Ondertussen kocht ik zelf nog een oude, Nederlandse Roodkapjekaart. Nr. 339. Ik laat hem hier meteen maar zien, omdat die zo ontzettend verschillend is van Roodkapje in het boek. Dat maakt het zo leuk!


En dan kreeg ik op mijn verjaardag ook nog Roodkapje nr. 340. Een Franse verjaardagskaart. Die glittert een beetje en maakte mijn verjaardag erg Joyeux.


10 opmerkingen:

Jeanne zei

Wat een grappig alternatief sprookje

izerina zei

Weet je de oorsprong van het sprookje?

Kitty zei

Lig ik hier rustig wakker wordend jouw stukje te lezen, moet ik zomaar grinniken, zo grappig die teksten 😂 Mijn dag is goed begonnen.

In de weer zei

Allemaal mooi op hun eigen manier !

Judy zei

Girlpower, heel goed! :)

Emie zei

Dat hadden die gebroeders Grimm ook nooit kunnen bedenken, hè. Dat hun verhaal zo'n navolging en verzamelwoede zou krijgen.

Bertiebo zei

Perrault was de eerste die het verhaal opschreef, rond 1700 en dat verhaal liep niet goed af. Maar er wordt verondersteld dat het gebaseerd is op oeroude en ongeschreven verhalen. Mythen van de jacht, initiatieriten misschien

miekequilt zei

Wat een enig boekje. En de kaarten zijn super. Je moet er voor speuren, weet ik, maar soms zijn ze te vinden. Ik kijk er altijd naar.

Sjoerd zei

Volgens mij moet ik nu het originele verhaal ook nog eens gaan lezen... Leuk ✨

Jolande zei

Wat een apart boekje, erg leuk! En de kaarten zijn ook mooi.